CLKL Nuostatai 2012/2013 X Sezonas

I. Varzybu tikslas Suburti Cikagoje ir jos apylinkese gyvenancius lietuvius bendrai Tautinei veiklai bei populiarinti krepsini iseivijoje ir uz jos ribu. Skatinti visus sportui neabejingus asmenis puoseleti ilgametes Lietuvos krepsinio tradicijas, auginti jaunaja krepsinio karta, plesti krepsinio akirati siapus ir anapus Atlanto.

II. Vadovavimas ir vykdymas CLKL vykdo ir jai vadovauja CLKL organizacinis komitetas. Jis sprendzia visus organizacinius ir varzybu metu iskilusius klausimus.

III. Varzybu dalyviai

1. X CLKL sezone rungtyniauja 13 komandu: 1) BC Kunigaiksciai, 2) Lituanica, 3) Radviliskis, 4) Lietkabelis, 5) Atletas, 6) Alytus, 7) Lietava, 8) Stumbras, 9) Svyturys, 10 ) Lokiai, 11) Aukstaitija, 12) Prima-Lituanica, 13) Zalgiris 35

2. Kiekviena CLKL komanda 2012/2013 m. sezonui gali registruoti 16 zaideju. Is ju tik 12 krepsininku gali buti itraukti i paraiska kiekvienom varzyboms.

3. Kiekviena CLKL ekipa pirmojo etapo varzyboms gali registruoti ir po tris ne lietuviu kilmes zaidejus, legionierius, taciau kiekvienu varzybu protokole gali buti registruojami tik du krepsininkai-legionieriai. Iki Ietapo pabaigos, komandos paraiskoje, registruoti trys zaidejai negales buti keiciami kitais krepsininkais II etapo varzybose.

4. Prasidejus lygos varzyboms, iki pirmojo etapo pabaigos kiekviena komanda gali registruoti papildomus zaidejus (tuo atveju reikia nurodyti vietoj kurio zaidejo registruojamas naujas krepsininkas).

5. Komandai atstovauti atkrintamosiose varzybose gali tik tie zaidejai, kurie reguliariajame sezone (I ir II etapo varzybose) yra suzaide ne maziau kaip 4 varzybas.

6. Pilna CLKL startinio mokescio suma privalo buti sumoketa iki treciuju komandos varzybu.

IV. Varzybu vykdymo sistema

1. 10-asis CLKL cempionatas prasides rugsejo 9d., o baigsis geguzes men. Visos CLKL varzybos vyks sestadieniais ir sekmadieniais, Pasaulio Jaunimo rumu sporto saleje, Lemonto miestelyje, IL (14911, 127 st.). CLKL uzdarymas bei finalai numatyti geguzes men.

2. Pirmajame CLKL varzybu etape visos 13-a komandu tarpusavyje suzais po karta, po ko komandos pasidalins I dvi grupes: stipriausioje A grupeje antrajame varzybu etape rungtyniaus ir del pagrindines CLKL taures, bei medaliu grumsis 1-6 vietas uzemusios komandos, o 7-13 vietas uzemusios komandos sudarys B komandu grupe kurioje bus kovojama del Issukio taures ir medaliu.

3. Nuo antrojo etapo varzybu, stipriausioje - A grupje komandos tarpusavyje suzais po karta ir issiaiskins reguliariojo sezono nugaletoja. Ne visos 6 komandos zais ketvirtfinalio varzybose ( 3-6, 4-5 ). Ketvirtfinaliuose varzybos vyks is dvieju vazybu.. Pusfinalai ir Finalai vyks is vienu varzybu. Tokia pat sistema vyks ir B grupes komandu atkrintamosios varzybos. A ir B komandu grupiu bronziniai prizininkai paaiskes komandoms suzaidus po vienerias rungtynes.

4. Kelioms komandoms reguliariajame sezone surinkus vienodai tasku, galutines komandu vietos bus isaiskinamos skaiciuojant tarpusavio rungtyniu rezultatus. Trims ir daugiau komandu iskovojus vienoda pergaliu skaiciu, komandu issidestymas lems tarpusavio rungtyniu tasku santykis.

5. Laimejusi komanda iskovoja 2 taskus, pralaimejusi - 1, neatvykusi i varzybas 0 tasku.

6. Visos rungtynes vyksta 4 kelinukus po 10 min. Rungtyniu laikas stabdomas tiktai paskutine treciojo kelinio 1 minute ir 4-ojo kelinio 2 minutes, taip pat baudu metimo laiku.( Cia 1-ajame rate ), Antrajame varzybu rate etape laikas stabdomas bus kiekvieno kelinio paskutines dvi minutes.

7. Kiekvienai komandai per du pirmuosius kelinius skiriamos dvi minutines pertraukeles betkuriuo metu. Antroje varzybu puseje komanda gali naudotis trimis minutinemis pertraukeles Minutes pertraukeles sekretoriato darbuotoju gali prasyti ir komandos vadovas ar treneris, ir zaidejas sedintis ant atsarginiu suolelio. Minutes pertraukeles bus paskelbta sustabdzius rungtyniu laika.

8. Pratesimas zaidziamas 5 min. Laikas stabdomas paskutines 2 min. Pratesimo metu komandai skiriama 1 papildoma minutine pertraukele.

9. Pries varzybas komandu vadovai (ar kapitonai) sekretoriatui pateikia zaideju sarasa ir protokola patvirtina parasu.

10. Varzybos vyks pagal FIBA taisykliu nuostatus.

V. Protestai ir baudos

1. Komandos, protestus CLKL organizatoriams galima pateikti tuoj pat po varzybu, pries pasirasant rungtyniu protokola. Pateikiant protesta reikalaujamas 100 doleriu uzstatas, kuris bus grazinamas patenkinus protesta. Ji svarsto CLKL organizacinis komitetas. Protesto svarstyme taip pat gali dalyvauti ir suinteresuotu saliu atstovai, rungtyniu vyr. teisejas.

2. Komandoms, zaidejams bei kitiems su komanda susijusiems asmenims ar vadovams skiriamos disciplinarines baudos: a) uz pirmaja technine prazanga - 25 doleriai; antraja 35 $, treciaja 45 $. Uz kiekviena sekancia nuobauda krepsininkui skiriama po 100$ bauda. Zaidejas, gaves tris technines prazangas privalo praleisti sekancias rungtynes. b) Uz pestynes ar smurtinius veiksmus teisejo ar varzovu atzvilgiu skiriama 200 doleriu bauda. Teisejui patyrus rimtus suzeidimus, nusizenges zaidejas diskvalifikuojamas, o reikalui esant - apmoka visas gydymo islaidas. Komandai (zaidejui) nesumokejus baudos neleidziama zaisti kitu rungtyniu ir jai iskaitomas pralaimejimas 0:20.

3. Visi komandu zaidejai privalo deveti tvarkingas krepsinio aprangas (vienodi marskineliai ir kelnaites) iskaitant ir apsilimo apranga. Pazeidus si nuostata komanda baudziama technine prazanga bei 2-iem taskais, kurie iskaitomi varzovu komandai.

4. Komandai savavaliskai palikus aikstele, iki galo nesuzaidus rungtyniu, jai iskaitomas pralaimejimas 0:20, be to, komanda baudziama 200 doleriu bauda.

5. Pries rungtynes pasirasydami protokola, komandu vadovai ar patys zaidejai atsako uz savo sveikata traumu ar suzalojimu atveju. CLKL organizatoriai jokios atsakomybes nenesa.

VI. Apdovanojimai

1. Komanda, CLKL cempiona, apdovanojama cempionu taure, o zaidejai medaliais bei asmeniniais prizais. Antra - trecia vietas uzemusiu komandu zaidejai apdovanojami medaliais asmeniniais prizais.

2. Asmeninais prizai iteikiami naudingiausiems, rezultatyviausiems lygos zaidejams, prie CLKL organizavimo prisidejusiems asmenims bei istikimiausiems sirgaliams.

VII. Problemu sprendimas Lyga vadovaujasi patvirtintais CLKL nuostatais. Lygos metu iskilus problemoms, neapibreztoms siais nuostatais, vadovaujamasi Lietuvos krepsinio federacijos oficialiomis krepsinio taisyklemis bei FIBA krepsinio istatais.